Зaпалeн автомобилот на македонскиот конзулат вo Грција


Грчката полиција истражува подметнување пожар на автомобил на конзулатот на Република Македонија, кој бил паркиран во центарот на Солун, јави АНА-МПА.


Според информациите, сторителите го преплавиле автомобилот со запалива материја и го запалиле. Причинета е материјална штета на задниот дел од автомобилот.

Инцидентот се случил околу 5.30 часот наутро.

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum