Втор обид: Заев утре на Табановце треба да ги прими вакцините од Вучиќ

Откако претходно закажаното примопредавање пропадна, Владата вечера испрати известување дека утре во 10 часот на граничниот премин Табановце ќе пристигне првата пратка на вакцини од Република Србија.


-На примопредавањето ќе учествува делегација од Република Србија предводена од претседателот Александар Вучиќ, а негов домаќин ќе биде премиерот Зоран Заев, информираа од Владата.извор: fokus.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum