(ВИДЕО) Загина тинејџер и полицаец на протестите во САД

Еден полицаец е убиен друг е повреден во синоќешните улични немири во Калифорнија јави СИ ЕН ЕН


Најмалку 7 500 демонстранти учествуваа во немирите предизвикани од убиството на афроамериканецот Џорџ во понеделникот.


Насилни протести се одржаа во многу градови низ целата земја каде имаше судир на демонстрантите и полицијата.


За време на протестот во Детроит застрелано е момче од непознато лице во Џип соопшти потпаролката на полицијата во Детроит Никол.


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum