ВИДЕО: Скандалозна реакција на НБА шампион - Џеј-Ар Смит претепа момче на протестите во ЛА!

Лудите протести кои се одвиваат моментално во Соединетите Американски Држави, по повод убиството на Џорџ Флојд, го натераа Џеј-Ар Смит, познатиот НБА кошаркар, да влезе во конфликт со едно младо момче кое наводно му го скршило прозорецот од автомобилот.

Поранешната ѕвезда на Кливленд со нога упати неколку удари во главата на сторителот на ова дело, кој немоќно се бранеше со рацете и лежеше на земја.


извор: gol.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum