(ВИДЕО) На Вучиќ му падна незгодно: Зоки доста…Премиерот Зоран Заев денеска ја прими донацијата од 4.680 дози од вакцината на „Фајзер“ од српскиот претседател, Александар Вучиќ.


Премиерот Заев, претседателот Вучиќ, како и министерот за здравство, Венко Филипче се обратија пред медиумите на градничниот премин Табановце.


Но, она што остана во очите на јавноста е делот од обраќањето на Заев каде Вучиќ го прекина при зборувањето велејќи му: „Зоки доста…“. Погледнете!


извор: lider.com.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum