(ВИДЕО) Играчот од кој Реал има големи очекување се сопна на топка и стана хит на интернет

Taкефуша Кубо е фудбалер од кој многу се очекува во блиска иднина, тој е еден од најголемите таленти од Азија.


За неговиот потпис се бореа повеќе големи клубови, а тој избра кариерата да ја продолжи Реал Мадрид, во минатото беше дел и од „Ла Масија“.


Во овој момент тој игра како позајмен фудбалер во Мајорка каде што е соиграч со македонскиот напаѓач, Александар Трајковски. Мајорка се врати на тренинзите, а на видеото кое беше објавено на клупските социјални мржеи Кубо се најде во центарот на вниманието.


Кубо се сопна на топката при една вежба и брзо стана предмет на коментирање на социјалните мрежи.

извор: Sportski.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum