(Видео) Eтничкa Aлбaниja и У Ч K EЧИ нa протecтот за „Moнcтpyм“Паролили како „Етничка Албанија“ и УЧК ечат на протестите организирани од фамилиите на обвинетите терористи за случајот „Монструм“.


Семејствата на обвинетите во случајот „Монструм“ денеска ќе протестираат откако во завршните зборови на последното судско рочиште, Обвинителството побара највиоски казни за масакрот кај Смилковско Езеро.


Протестот најавен за 13:30 часот ќе започне од парк Чаир со движење по ул.„Цветан Димов”, во продолжение по бул.„Крсте Мисирков”, десно по бул.„Гоце Делчев” заедно со група која што ќе се собира пред „Скендер бег” ќе се упати по ул„Филип Втори Македонски” до OJO во траење од три часа.


Групата од околу илјада протестанти во моментов се упати кон Основното јавно обвинителство.

извор: infomax.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum