ВИДЕО: Ељиф Елмас ја подели првата асистенција во Серија А!

Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас успеа да асистира за првпат во Серија А, на натпреварот против Спал во рамки на 28. рунда.


Нашиот „дијамант“ ја доби довербата од Гатузо и ја оправда со одлична асистенција. Македонецот му сервира топка на Хозе Каљехон, за враќање на предноста на Наполи од 2-1 на натпреварот со аутсајдерот.

  • Асистенцијата на Елмас против СПАЛ:


gol.mk

83425208_113292373554260_678017133495032
29060043_2016680208590936_36926234558838

© 2020 Аналитикум / Analitikum