Уште еден заболен во СДСМ: И градоначалникот на Гази Баба има корона

Градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски е позитивен на коронавирус, дознава „Курир“.


Георогевски е уште еден во редицата кадри на СДСМ кои се позитивни од корона.Во болница се наоѓа потпретседателот Мухамер Зекири, а во домашна изолација е директорката на УЈП Сања Лукаревска.

извор: republika.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum