Трамп ќе објави помилување, аболиција за Асанж!


Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж ќе добие помилување од претседателот на САД, Доналд Трамп.


Веста ја сподели советникот на Трамп, пастор Марк Брнс кој напиша на Твитер дека претседателот на САД ќе го помилува Асанж.


29060043_2016680208590936_36926234558838

© 2020 Аналитикум / Analitikum