Тасевски до Спасовски: Ако Груевски се врати дури и со лисици на аеродром ќе го пречекаат пола...

Тасевски до Спасовски: Ако Груевски се врати, дури и со лисици, на аеродром ќе го пречекаат пола милион луѓе

Груевски ќе се врати и ќе ја одлежи казната, рече денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на ТВ24, коментирајќи ја работата на МВР и критиките за бегството на поранешниот премиер.


Во јавноста ова предзвика доста реакции, а актерот Сашо Тасевски му порача дека Груевски ќе се врати кога тие ќе заминат во затвор за велепредавство.


А бе Обиџуко, Груевски ако се врати дури и во лисици, тоа ќе биде пораз за вас. На аеродром ќе го пречекаат пола милион луѓе. Не експериментирајте и така никој не ве сака. Оставете го да си ужива во Будимпешта. И онака ќе се врати, штом вие ќе заминете во затвор за велепредавство, коментира Тасевски.


извор: infomax.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum