Светскиот спорт во тага: Почина Диего Армандо Марадона!

Аргентинскиот медиуми „Кларин“ попладнево објави дека ненадејно почина легендарниот Диего Армандо Марадона, како последица на срцев удар во неговиот дом. Аргентинскиот генијалец почина во 60-тата година и ја остави нацијата облеана во тага.


29060043_2016680208590936_36926234558838

© 2020 Аналитикум / Analitikum