Синот на Амди Бајрам пијан направи хаос среде улица, ПРВО СОБРАЛ ДВЕ ВОЗИЛА, ПА ПОЧНАЛ ДА СЕ ТЕПА


Вистински хаос се случувал вчеравечер на булеварот „Партизански одреди“, во близина на хотел „Карпош“.


Како што дознава „Република“ од лицата кои се нашле на местото, возило кое движело со брзина над пропишаната, собрало две други возила по патот и предизвикало верижен судир.

Возачот на „масерати“ возилото бил Г.Б., син на политичарот Амди Бајрам, кој бил во видно алкохолизирана состојба.


извор: vecer.mk


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum