ШЕКЕРИНСКА: Столтенберг штотуку соопшти дека од НАТО добиваме помош во битката со Ковид-19

Дополнителна помош од НАТО за С. Македонија во справување со Ковид-19 вирусот, објави пред малку министерката за одбрана Радмила Шекеринска.


– Оваа добра вест само што ја објави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, објави Шекеринска на својот профил на Фејсбук.


Под објавата стои и хаштагот #МКвоНАТО.

извор: denesen.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum