Шеќеринска и Џафери за изборот на прв претседател Албанец во Собранието

Носителите од СДСМ и ДУИ во петтата изборна единица Радмила Шекеринска и Талат Џафери разговараа за изборот за прв претседател Албанец во Собранието.

„Ние сите гласавме за Талат да биде претседател на Собранието и тоа беше поводот за да се обидат да не убијат“, порача Шекеринска.

„Сите гласавме да имаме претседател на Собранието, а дали Талат или кој ќе беше тоа e работа на политичка одлика и политички договор“, додаде Џафери.


извор: tv21.tv/mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum