Се трага по лицето со јајца кое ноќеска фрлало "ЈАЈЦА" на фасадата од Владата

Полицијата трага по непознат сторител кој ноќеска фрлал со јајца на фасадата на Владата. 

Во 40 минути по полноќ во СВР Скопје е пријавено дека на 03.06.2020, во периодот од 22.30 до 23.00 часот, непознато лице фрлило јајца на фасадата на предниот дел од објектот на Влада.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

извор: faktor.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum