Раперот Кање Вест објави икона од Свети Климент Охридски (ФОТО)

Американскиот рапер Кање Вест, кој неодамна ја прифати православната вера, денеска ги изненади своите фанови на Твитер со тоа што објави икона од Свети Климент Охридски.извор: plusinfo.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum