РАЛФ БЕШЕ КАРАТЕ КИД, еве како изгледа денес актерот и тоа со 60 години!Американскиот актер со италијанско потекло Рачф Мачио (59) се прослави во познатиот филм „Карате Кид“ од 1984 година. Ова култно филмско остварување го освои сите филмски листи своевремено, а една од причините за толкавата популарност е токму Ралф кои на свои 22 години стана Даниел ла Русо.


И беше симпатија и на пејачката Наташа Кан која во 2009 му ја посвети песната „Даниел“, во чиј спот на врата го имаше насликано неговото лице.


Од премиерата на Карате Кид поминаа 37 години, а актерот и денес и на прагот од шестата деценија мами воздишки на жените и воодушевува со својот младешки изглед.

Мачио веќе 33 години е во брак со медицинската сестра Филис Фиеро со која е во љубов од средношколските денови. Двојката има две деца Џули (28) и Данијел (25), кој името го добил токму по најпознатата улога на својот татко.извор: vecer.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum