Премиер Лигата повторно во акција!

Од денес на малите екрани ќе продолжи со акција првата фудбалска лига во Англија, Премиер Лигата. Сите љубители на фудбалот се израдвани што на своите телевизори ќе можат да ги гледаат своите омилени клубови од англиската лига.


Во Премиер Лигата скоро завршена е трката за трофејот каде се очекува Ливерпул да биде освојувачот на лигата по долго чекање од 30 години и ќе почуствуват како е да си победник.


Првата утакмица ќе биде одиграна помеѓу Астон Вила и Шефилд Јунајтед во 19:00 часот, додека во подоцните вечерни часови ќе играат Манчестер Сити на домашен терен против лондонскиот клуб Арсенал.


83425208_113292373554260_678017133495032
29060043_2016680208590936_36926234558838

© 2020 Аналитикум / Analitikum