Почина легендарниот ТВ водител Лери Кинг

Денеска почина легендарниот американски телевизиски водител, Лери Кинг, на 87-годишна возраст.


На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран поради коронавирус, а веста за смртта ја објави неговото продукциско студио „Ора ТВ“.


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum