Пaлевски: Во петок ќе биде KPШ, пpoтecтите за „Монcтpyм“ ќе ја одлoжaт и пpecyдaтa зa Mиjaлкoв

Љупчо Палевски Палчо со сериозно предупредување до македонската јавноста која мора да остане будна.

Палчо прашува дали протестите кои се најавени за петок, а се резултат на новата судска пресуда за „Монструм“ ќе ја одложат пресудата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков. Да не заборавиме дека роднините на осудените за „Монструм“ ја оценија пресудата како објава на војна и истакнаа дека ќе се борат со сите средства, што може да значи дека во петок ќе се случи „крш“ како што предупредува Палевски.

-За еден КЛОШАР и миљардите, КРШШ се стори владата. Во петок после Џумана во Скопскиве џамии ќе биде кршшш, протест ќе праат малку појак од минатиот пат, ќе се одложи соопштување на пресудата токму на тој што ги притвори… Абе луди дрндаат збунети…стокаааа, а стоката брзо заборава…тоа е оперативниот план на ДипШит, пишува на Фејсбук, Палевски.


извор: infomax.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum