Ова е единствениот гол на Панчев во дресот на Интер (ВИДЕО)

За настапите на Дарко Панчев во дресот на Црвена Звезда многу се знае, Панчев во Звезда изгради име на еден од најдобрите светски напаѓачи, но што се случи кога отиде во Интер?


Панчев во Звезда играше фантастично, а тимот имаше големи успеси. Во 1992 македонската фудбалска легенда ја напушти Звезда и кариерата ја продолжи во Интер, во тоа време имаше и понуди од други клубови меѓу кои и Манчестер Јунајтед. Сепак, Серија А во тоа време беше најсилна лига, па Панчев се реши да се проба во Италија.


Кога гледаме од денешена преспектива тој негов трансфер беше грешка затоа што во Интер Панчев одигра само 12 натпревари и постигна еден единствен гол на официјалните натпревари.

Голот на Панчев за Интер:

извор: .Sportski.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum