Оливер Спасовски позитивен на Ковид-19

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски преку Фејсбук статус објави дека е позитивен на коронавирусот.


– Почитувани, би сакал да ве информирам дека и покрај строгото почитување на мерките коишто ги превземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19, пишува тој.


извор: kurir.mk


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum