Официјално: Одреден точниот датум за враќање на Бундеслигата!

Германската Бундес лига и официјално се враќа, познат е и точниот датум.


Вчера властите во Германија дадоа зелено светло за враќање на фудбалерите на теренот и требаше само Фудбалскиот сојуз да го одреди точниот датум.

Денес тоа се случи. Фудбалскиот сојуз на Германија денес одржа состанок со клубовите и одлучено е првенството да продолжи во сабота на 16. мај.


Публика секако нема да има и ќе се воведат строги правила кои ќе бидат догворени со германската влада. Промена ќе биде и тоа што натпревари нема да има во петок како што беше случај до сега.

извор: спортски.мк

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum