Ново поскапување на горивата

Денес се соопштија новите цени на горивата. Горивата поскапуваат и до 3 денари за литар денес после полноќ. Ви ги прикажуваме новите цени кој ќе бидат со поскапувањето:


ЕУРОСУПЕР БС-95 - 57,50 денари/литар

ЕУРОСУПЕР БС-98 - 59,50 денари/литар

Малопродажната цена на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) - 49,50 денари/литар

Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) -37,50 денари/литар


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum