Николоски и Мицкоски на средба со Премиерот на Словенија ЈаншаПотпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски објави на Фејсбук дека додека македонската репрезентација игра ракомет против Словенија, тој и Мицкоски ќе бидат на средба со премиерот на Словенија, Јанез Јанша.

– За пола час заедно со Претседателот Мицкоски се среќаваме со Премиерот на Словенија Јанша, а само што почна ракометниот натпревар Македонија – Словенија на светско. Двете пријателски држави играат, нека победи подобриот. Поздрав од Љубљана, напиша Николоски на Фејсбук.
29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum