Неверојатно: Велосипеди украдени во Швајцарија пронајдени во Ново Село

По наредба од Основен суд Струмица, по претходно разменети информаци со швајцарската полиција, полициски службеници во четвртокот извршиле претрес во домот на Т.Б.(26) во Ново Село, струмичко.


При претресот биле пронајдени и одземени велосипеди GT Force и BMC FS01, кои потекнуваат од кривично дело – кражба, извршена во Швајцарија.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

извор: lider.com.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum