НАЈЧЕВСКА: Јас веднаш би ја ослободила Јанкуловска, очигледно само таа нема испокрадено толку

Не стивнуваат реакциите по бегството на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, кое така го нарече и премиерот Зоран Заев.

Професорката Мирјана Најчевска смета дека сега треба да се ослободи и екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска

„Јас сега веднаш би ја ослободила Гордана Јанкуловска. Само таа имаше мадиња да не побегне туку да си отслужи казна затвор. И очигледно само таа нема испокрадено толку многу за да си обезбеди добар живот во бегство“, напиша професорката Мирјана Најческа на својот фејсбук профил.извор: faktor.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum