МВР: Вчера казнивме 292 лица за неносење маскаВо текот на изминатиот ден вкупно 292 лица биле санкционирани поради неносење на заштитна маска, информираат од Министерството за внатрешни работи.


Од МВР испраќаат апел до граѓаните да се придржуваат до мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Kовид-19.


Вчера 62-роденден го прослави лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во друштво на првиот вицепремиер, министри и други функционери во новата зграда во која се всели вицепремиерот и сопартиец, Артан Груби. Тие во државна зграда праева роденденска забава, без маски и групирање поголемо од дозволениот број за кој се казнува.извор: denesen.mk


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum