Малиов „готвач“ има една година, а на Инстаграм врти над 1,3 милиони следбеници

ВЕБКАФЕ

Малиов „готвач“ има една година, а на Инстаграм врти над 1,3 милиони следбеници


Инстаграм профилот на едногодишниот „готвач“ Коби, кој го водат неговите родители, веќе има собрано негова армија обожаватели која брои над 1,3 милиони следбеници.

„Здраво, јас сум готвачот Коби. Многу сакам да викам, јадам и да истражувам во кујната“, се вели во описот на профилот на малото момче чиј што профил експлодира во популарност. На снимката, која редовно има повеќе од милион прегледи, се гледа како Коби помага да подготви разни рецепти.

„Започнавме со неговиот профил Коби Ејтс на крајот на февруари. Тој имаше околу 200 следбеници до 15 април. И тогаш експлодираше! 100 илјади, 200 илјади, 500 илјади … Дефинитивно не го очекувавме тоа“.


Вијан рече дека таа и таткото на Коби се радуваат што слушнале дека поради нивниот син многу луѓе ширум светот се смеат. „Чувствуваме како да правиме нешто добро како родители затоа што одгледуваме дете кое има способност да направи некого да се насмее. Секогаш добиваме пораки од луѓе што велат колку е заразна неговата личност“, рече таа. „Сакаме тоа да ги охрабри другите родители да ги одведат своите деца во кујната, нешто што е исклучително важно во нашиот дом“.


„Тој истражува нови состојки, чувствува нови текстури, учи практични вештини како истурање и мерење. Затоа започна сето ова, друга практична работа од која може да се научи толку многу. Тој разви толку многу моторни вештини само со тоа што ми помага. Да, сè оди наопаку, но тоа е тоа. Нередот е само хаос! Може да се исчисти! Спомените што ги правиме ќе траат засекогаш “.


Што се однесува до Коби, Вијан вели дека ја обожава камерата и ги тестира состојките. Кои се неговите фаворити? „Сè што е со сирење, најмногу затоа што тој може да го јаде“, заклучува Вијан.

извор: taratur.com


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum