Љазим Дестaни, кандидат за прв премиер Албанец?!

Сопственикот на компанијата „Еколог“ и на фудбалскиот клуб Шкендија, Љазим Дестани е кандидат на ДУИ за првиот премиер Албанец, пренесува порталот „Ина“.


Ваквите информации, сепак, немаат потврда од штабот на партијата во Мала Речица. Од партијата на Али Ахмети велат дека официјално не е разговарано за имиња на кандидати за прв премиер Албанец, туку дека станува збор за концепт.


Неофицијално, можно е Дестани да биде адутот на Ахмети за премиерската фунцкија.

извор: republika.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum