Костадинов: Антиваксери, и без вас успеавме


Во рами на одбивањето, опозицијата да гласа за законот за лекови, идентично како и за законот за попис, портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, вчера на својот твитер профил имаше свој коментар.


„Партијата каде Вело Марковски е член на извршен, денеска не гласаше за законот за лекови.


Епа антиваксери и без вас успеавме. Од утре немате никаков легитимитет да зборувате за заштита од Ковид. Го пробивте дното“, напиша Костадинов на Твитер.


извор: press24.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum