Кичеец се степал со Мијалков, екс директорот на УБК побегнал и повикал полиција?!

Според тврдењата на Љупчо Палевски вистинска драма се случувала пред малку во кафе барот Дистрикт. Зоран Милески Кичеец осуден за случајот „Рекет“ истиот оној кој со посебни истражни мерки беше снимен на средба со Вице Заев братот на Зоран Заев физички се пресметал со Сашо Мијалков кој овие денови исто така важи за близок до СДСМ и екс премиерот. Дали неприроданата коалиција која ја формираше Заев пука по шавови?!

Според тврдењата на Палевски Кичевскиот со свој пријател го посетил кафе барот Дистрикт, но од страна на услугата во локалот му било порачано дека е непожолен по што започнала кавга која преминала во физичка пресметка со приватното обезбедување на Мијалков. Од она што го вели Палевски, Милески завршил со скршен нос, а Мијалков кога забележал дека „неговите“ губат побегнал од локалот.

-#ПСБеко Центар јавља: Кичевскиот со уште едно другарче пред саат време во #Дистрикт дошол во посета на мафијашот на батерии ДонМијале, кој нормално си го викнал приватното обезбесување. По кратката и квалитетна тепачка екипава на ДонМијале го извлекла дебелиот крај и тоа квалитетно, а Кичевскиот со скршен нос. Подоцна Дон Мијале викнал полиција нормално да ги брани…..а ДонМијале се повлекол во КУЌНИОТ ПРИТВОР Мериот каде се ова се случувало.

Закључок, ДонМијале почна и дома у куќен притвор да не е рааат.

#ЛитиумЈонскаМАФИЈА

ПС: ДонМијале кога видел дека неговиве губат утакмица викнал полиција и напуштил своја кафана.

Причина за тепачката е што кога дошол Кичевскиот келнерите му соопштиле дека не е пожелен и не го служат….. па продискутирале, пишува Палевски на Фејсбук.

извор: infomax.mk


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum