ЈАНША : Наградената од ИФИМЕС доби 7 години, а Боки гласно извика дека сите пари се кај Заеви


Премирот на Словенија Јанез Јанша, го ретвитна твитот во кој стои:


„Наградената од ИФЕМЕС поранешна специјална тужителка доби седум години затвор заради рекетирање, а нејзиниот партнер Боки 13 собра храброст гласно да ја каже вистината: „Сите пари од рекет во државата завршија кај Заеви“

извор: denesen.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum