Ибра со порака: Бог се врати и ве чува (ФОТО)

Златан Ибрахимовиќ вчера се врати во Милано, а денес преку социјалните мрежи, во свој стил, им се обрати на своите фанови.

На Ибрахимовиќ му биле направени два тести, кои биле негативни, па беше пуштен од карантинот во Миланело да се врати во својот дом, а од утре ќе почне со тренинзи.

Ибра на Инстаграм објави фотографија од неговиот дом во Милано и испрати порака во свој стил: „Бог се врати и внимава на вас“.

извор: Sportski.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum