Хит видео: Велешанец избегна казна за не носење маска бидејќи “џогира”

Од четвртокот, во сила стапи мерката за задолжително носење на заштитна маска и на отворен простор, а исклучок се прави само за оние кои спортуваат, па на социјалните мрежи почна кружи видео на кое се гледа дека при контрола поради неносење на маска во близина на брзата помош во Велес на двајца минувачи кои не ја почитуваат мерката едниот од нив помина неказнето бидејќи е во „споортска опрема“ и излегол да „џогира“.

Иновативниот начин очигледно му успеа да помине неказнето.

Видеото можете да го погледнете со клик ТУКА.


извор: skopje24.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum