Груби по Жбогар, го даруваше и Абазовиќ со "КЕЧЕ"


Првиот вицепремиер Артан Груби денеска во министерството за политички систем го прими црногорскиот министер за надворешни работи Дритан Абазовиќ.


Абазобиќ е политичар од Црна Гора со албанско етничко потекло, а Груби како добредојде му подари кече.


Минатата година министерот за политички систем му подари кече на евроамбасадорот Самуел Жбогар на прошталната средба.


faktor.mk


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum