Градоначалникот на Делчево во физичка пресметка со бизнисмен


Во средата околу 19:30 часот рекетирањето на Градоначалниот придружуван од својот советник Кире Тренчевски ескалирало со физички напад врз сопственикот на ,, ПЕКЕ,, дисконт и маркет Делчево близок човек на Љупчо Николовски, пренесува Доказ-М.

Порталот прашува и дали е на повидок внатрепартиски скандал?


Полицијата инаку се појавила на местото на настанот, но и како вообичаено по наредба на командирот во Делчево не направила записник и нема да води истрага, пренесува Доказ-М.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.


извор: vest.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum