Горивата поскапуваат за 3,5 денари

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 3,5 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.


Од вечерва на полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемуваат за 3,5 денари за литар и ќе изнесуваат 54 денари за ЕУРОСУПЕР БС-95 и 56 денари за ЕУРОСУПЕР БС-98.


Малопродажната цена на дизелот ќе изнесува 45,5 денари за литар, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство(ЕЛ-1) се зголемува за 2,5 денари за литар и ќе изнесува 33,5 денари.


Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 2,026 денари и килограм ќе изнесува 18,169 денари.


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum