Героски: Заев е изваден од патики, во случаите има рекет и над 800 000 евра

Новинарот Бранко Героски кој ги откри аферите Рекет 1 и Диамед за која деновиве беа објавени повеќе Бомби во кои се слуша гласот на екс директорот на Фондот за здравство Ден Дончев, вчера во емисијата Заспиј ако можеш на Алфа зборуваше за детали поврзани со корупциските случаи.


Героски има информации дека во еден од случаите биле исплатени над 800 илјади евра како рекет.


Новинарот вели дека поради сите овие информации кои излегуваат во незгоден момент лидерот на СДСМ Заев сега е “изваден од патики”.


Целиот разговор со Героски кој го водат Драган Милосављевиќ и Горан Момироски во емисијата Заспиј ако можеш.


makedonskivesnik.com

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum