(Фото+Видео) Нepeaлнo..: Oгpoмни дyпки ce oтвopaaт вo зeмjaтa пo cилниoт зeмjoтpec вo Хрватска


Во населеното место Меченчани, недалеку од Петриња во земјата се отвораат огромни дупки по силниот земјотрес од 6,2 степени кој го погоди овој регион.

Дупките се со различна голема, а широки се и по неколку метри.

-Постојано се шири, ужас, стои во една од објавите на Фејсбук.

На повеќе места се создадени десетина дупки. По силниот земјотрес, во период од 60 часа регистрирани се 75 потреси.

Во Хрватска денеска е прогласен Ден на жалост во знак на сеќавање на жртвите.


извор: infomax.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum