Фото I Baкa изглeдa MAKEДОНСКАТА PEПPEЗЕНТАЦИЈА во албyмoт нa Пaнини


Македонската фудбалска репрезентација летово ќе дебитира на Европското првенство, откако лани го оствари историскиот успех со пласманот преку баражот во Лигата на нации, па за колекционерите пред секое големо натпреварување сликичките на Панини се главна преокупација, пишува Спорт1.


И оваа година, собирањето на албумот на Панини во Македонија посебно ќе биде возбудлив, зашто ќе ја има нашата селекција со Горан Пандев, Енис Барди, Илија Несторовски, Езџјан Алиоски, Елиф Елмас…


Албумот полека почнува да излегува во продажба низ Европа, кога ќе дојде во земјава е прашање на време.


извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum