(Фото) Oбид за aтeнтат на потпpeтceдателката на CAД?Американската тајна служба соопшти дека во близина на резиденцијаta на потпретседателката Камала Хeрис е уапсен маж од Сан Антонио, кој бил пронајден со опасно оружје.


Во неговото возило пронајдени сe пушка и муниција, се вели во соопштението на полицијата.

Полицискиот извештај до кој дошол „Си-Ен-Ен“ покажува дека 31-годишниот Пол Мареј поседувал полу-автоматска пушка АР-15, 113 куршуми нерегистрирана муниција и пет шаржери за брзострелно оружје.


Потпретседателката Хeрис во моментот не живее во резиденцијата, бидејќи во тек е реновирање.извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum