ФОТО: Навивачите на Џенова избраа, Пандев најдобар играч минатата сезона

Навивачите на Џенова го избраа Горан Пандев з анајдобар играч во изминатата сезона, македонскиот репрезентативец доби 5047 гласа, втор најдобар играч е Санабрија со 3254.


„Планета Џенова 1983“ направи анкета, навивачите го избраа Пандев кој сезонава постигна 9 гола сезонава.


29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum