ФОТО: Цел свет пишува за успехот на Македонија – Марка, Мундо Депортиво, АС, Индекс...

Македонија испиша фудбалска историја и го положи најважниот испит на гостувањето кај Грузија. Горан Пандев беше стрелец на единствениот погодок кој ја крена цела наша нација на нозе.


Социјалните мрежи се преполни се реакции за нашиот успех. Дури и најпознатите медиуми одвоија место за да покажат почит за остварената победа на Пандев и соиграчите на гостувањето во Тбилиси.

Сега останува да прославиме и полека да мислиме на она што ќе се случува наредното лето. На ЕП ќе ја претставиме нашата земја и ќе се надигруваме со Украина, Австрија и Холандија.

извор: gol.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum