Eкcплозија во Штип, меѓу повpeдeните и дете

На 23.03.2021 во 12.25 часот во СВР Штип било пријавено дека околу 09.00 часот во куќа на ул.„5 Партиска конференција” во Штип настанала експлозија на плинска боца, при што со повреди се здобиле Р.Г.(67), Д.Г.(43) и малолетник, констатирани во Клиничката болница Штип. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Штипизвор: infomax.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum