Џафери: Погрешен е моментот за реформи во образованието

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ѝ порача на министерката за образование Мила Царовска да не избрзува со концепцијата за целосна реформа на основното образование.

Царовска предвреме излезе во јавноста со тие тези. Потребна е посебна анализа, сериозна дебата. Моментот е погрешен. Не е вистинско време сега да се отвори таа тема, рече Џафери синоќа во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21.


извор: lider.com.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838
  • Facebook

© 2020 Аналитикум / Analitikum