(АУДИО) Член на СДСМ до Заев: Заборавивте со чија мака дојдовте на властУште една во низата на „аудио бомби“ се појави на Фејсбук страницата „Оставка на Заев“. Овојпат, станува збор за Хазафер Амруловски, член на СДСМ од Центар Жупа, кој јавно го прозива Заев и раководството на партијата дека го гледаат само сопствениот интерес, а истовремено заборавија на вистинските борци кои го донесоа СДСМ на власт.

Слушнете ја целата аудио снимка:

извор: лидер

29060043_2016680208590936_36926234558838