(ВИДЕО) Погледнете го „забранетото” интервју на Александар Николоски на ТВ 21Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски чие вечерашно интервју кое се емитуваше на телевизија 21 беше прекинато.

-Жестоко интервју, гледајте!, напиша Николоски кој во неговото гостување откри екслузивни информации дека Македонија влегува во рецесија, а поскапувањата кои следат ќе ја зголемат инфлацијата на 3% годинава. Тој откри и две причини зошто Македонија и годинава нема да добие датум за преговори со Европската Унија.

извор: лидер

29060043_2016680208590936_36926234558838