Пyкaње во Арачиново, ова се деталитеВчера попладне дошло до инцидент во семеен двор во Арачиново. Како што информираа од МВР:


На 12.05.2021 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Арачиново, скопско, по претходна расправија, Ф.Н. испукал проектили од огнено оружје во дворот на И.А. Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838